Nowe EP Setheist 'Tre Colori’!

0
687

Setheist wydaje EP 'Tre Colori’ Premiera: 05.03.2022!

 

Precyzyjne określenie muzyki Setheist jest trudnym zadaniem. Muzycy stawiają przede wszystkimna dobrze zrównoważoną kombinację melodii i progresywnych riffów, okraszonych agresywnymi partiami perkusji i niezależną linią czystych wokali. Niektórzy mówią że w utworach Setheist słychać elementy thrash czy heavy metalu, a ich twórczość porównywana jest często do zespołów takich, jak Killswitch Engage, Nevermore czy Arch Enemy.

Już 5 marca ukaże sie kolejne wydawnictwo zespołu EP 'Tre Colori’, na którym znajdą sie piosenki:

'Argento’
'Giallo’
'Rosso’

Płyta w całości inspirowana włoskim kinem grozy z lat 70-tych określanym mianem „Giallo”. Tytuł oznaczający z włoskiego trzy kolory odpowiada kolorom mającym szczególne znaczenie w tym nurcie filmowym, a są nimi oczywiście giallo (żółty), Rosso (czerwony) oraz Argento (srebrny). Takie właśnie tytuły noszą trzy utwory składające się na wydawnictwo przy czym Argento jest dodatkowo swoistym hołdem jaki Setheist składa wybitnemu reżyserowi tego gatunku Maestro Dario Argento. Materiał został w całości zarejestrowany, zmiksowany i zmasterowany przez Filipa Hałuchę w jego Hainrich House Studio. „Heniek” jest również współproducentem tej EP.

Do wszystkich utworów powstały wideoklipy:

 

Setheist w obecnej formie powstał w 2013 r. w Lublinie, ale historia zespołu sięga roku 2007, kiedy to znany był lokalnie pod nazwą Seth. Burzliwe początki związane były z częstymi zmianami składu, jednak mimo to udało się zarejestrować cztery autorskie utwory w postaci EP „The Flash of Creation” w 2014 r. To pierwsze wydawnictwo zespołu zostało ciepło przyjęte na polskiej scenie metalowej i otworzyło drogę do koncertowania u boku takich zespołów jak KAT & Roman Kostrzewski, Saratan, Exlibris, Thermit, Wild Pig czy Spirit.
Debiutancka płyta “THEY” ukazała się w maju 2017 roku, kiedy to wszystkie utwory zostały
opublikowane w formie elektronicznej w serwisach streamingowych oraz w formie fizycznej jako elegancki digipack.