THE BLACK THUNDER nowa płyta już 30.06.2021!

0
501

Black Thunder to kaszubskie komando czerpiące garściami ze wszystkich odmian metalowego rzemiosła i składające to w twórczość, obok której nie da się wystać w miejscu. Ich twórczość można jedynie przyrównać do mieszanki metal/sludge.

Istnieją od 2009 roku i mają na swoim koncie niezliczoną ilość koncertów, dwie EPki i własne demo wydane w latach 2009-2013. W listopadzie 2017 wydali swój debiutancki album zatytułowany „Visions in Black”. Krążek został wydany przez polską wytwórnię Green Lungs Records. Debiut otrzymał pozytywne recenzje w środowisku, co zaowocowało kilkoma koncertami i festiwalami oraz fizycznymi recenzjami w takich magazynach jak Metalhammer PL oraz Music Magazine.

W 2019 roku zespół wszedł do studia Dobra12 i nagrał następcę debiutu pod okiem realizatora dźwięku Piotra Polaka. Album zatytułowany „Into the Darkness We All Fall” ukarze się 30 czerwca 2021 roku pod banderą Defense Records i Mythrone Promotion. Za oprawę graficzną albumu odpowiada Muzykografika.

Na płycie znajduje się 9 utworów:

1. EVERYBODY LIES
2. SELF DESTRUCTION
3. WE ARE THE EVIL MASTERS
4. PAIN INSIDE MY HEAD
5. WE ARE ALL BORN OF NOTHINGNESS
6. EVERLASTING SEARCH FOR INNER PEACE
7. THE SUN IS FALLING DOWN
8. AFTER A DOWNFALL – RISE!
9. FLOWERS ON MY GRAVE

Sam zespół wierzy, że ich drugi pełny album to naturalna ewolucja, w której świadomie wybrali kierunek grania mniej melodyjny, mroczniejszy i bardziej klimatyczny niż na swoim debiucie. Sama sesja nagraniowa również opierała się w całości na świadomych wyborach dokonanych wcześniej, których nieco brakowało na debiucie. „Into the Darkness We All Fall” to po prostu bardziej dojrzały materiał, a dojrzałość jest konsekwencją rozwoju zespołu. Singiel promujący album miał premierę 1.06.2021

Skład Black Thunder:

Szczepan (wokal, bas)
Bam (gitara)
Kiełpa (gitara)
Dyx (perkusja)