LIPCOWY ZACHÓD SŁOŃCA – JARUN + KALT VINDUR

0
715
Zespoły Jarun i Kalt Vindur po długiej pandemicznej przerwie wracają do grania na żywo!
Jarun to zespół nazywany przez niektórych krytyków sceny polskim Enslaved. Ich muzyka to ambitny, progresywny black metal mocno podrasowany elementami folkowymi oraz świetną techniczną grą.
W maju 2021 roku miała miejsce premiera czwartego krążka zespołu „Rok spokojnego słońca”. Warszawski koncert będzie pierwszym występem na żywo po wydaniu nowej płyty.
Poprzednie krążki zespołu to „Wziemiozstąpienie” (2012), „Pod niebem utkanym z popiołu” (2015) i „Sporysz” (2017).
Kalt Vindur ma w swoim dorobku dwa albumy, „Delusions” z 2017 roku oraz „…And Nothing Is Endless” z 2020 roku. Muzycy wywodzą się z Dukli i Krosna, a styl muzyczny w którym się poruszają to progresywny black metal, sami określają swoją muzykę podkarpackim black metalem (Subcarpathian Black Metal). Zespół w swoich dźwiękach kładzie nacisk na wyjątkową atmosferę okraszaną nierzadko gitarami akustycznymi oraz brzmieniami klawiszowymi jak np. na pierwszej płycie Delusions.
Na Warszawskim koncercie towarzyszyć im będą:
Horda (blackened death metal) – zespół działa od 2017 roku. W 2018 wydana została ich pierwsza EPka „The Beginning..”, która ujawniła zamiłowanie członków do nowoczesnego death metalu. Po serii koncertów promujących debiut i zmianach w składzie, Horda zaczęła krystalizować swoje nowe oblicze. Tarnowianie poszli w zdecydowanie bardziej radykalną i agresywną odsłonę black metalu, czego dowodem jest ostatnio wydany album „Obsession”.
Cursebinder (blackened doom metal) – ten krakowski zespół w 2020 roku wydał swoją pierwszą, bardzo dobrą EP o tej samej nazwie. W 2022 roku zespół wyda pierwszy LP zatytułowany „Cursebinder II”
Bilety w cenie 30 PLN dostępne w klubie w dniu wydarzenia.

Bilety w cenie 30 PLN dostępne w klubie, mail do kontaktu: kontakt.ironklub@gmail.com