Wardruna – 21.11.2019 / Warszawa / Teatr Palladium

0
641
Wardruna - 21.11.2019 / Warszawa / Teatr Palladium
Wardruna - 21.11.2019 / Warszawa / Teatr Palladium

W listopadzie 2019 r., norweska Wardruna wyrusza w trasę promującą wydany w tym roku album “Skald”. Formacja założona przez Einara Selvika swój debiutancki album wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii runicznej. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat surowej północy. Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu.
Album “Skald”, który ukazał się w listopadzie 2018 r. jest czwartym wydawnictwem grupy i zawiera materiał muzyczny, który wykorzystany został w popularnym serialu Vikings.

W listopadzie 2019 r. Wardruna wystąpi po raz pierwszy w Warszawie, na scenie Palladium.
Einar Selvik, lider Wadruny o zbliżającej się trasie: “Od dziesięciu lat niemal cały czas gramy koncerty, i chcemy teraz skupić się nagrywaniu nowego materiału. Dlatego już teraz ogłaszamy przyszłoroczną trasę. Rok 2019 będzie też zamykał dekadę działalności Wardruny i z tego względu będzie dla nas szczególnie ważny.”.

Bilety na wydarzenie dostępne będą od 10 grudnia 2018 r.
180 zł (stojące)
230 zł (siedzące)
Informacje o sprzedaży biletów na www.teatrpalladium.com/

Organizatorem wydarzenia jest Palladium oraz Iron Realm Productions.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here