Hołd dla legendarnego Death w wykonaniu Left To Die już niebawem w Warszawie!

0
651

Left To Die to nowy „superband”, w skład którego wchodzą najprościej ujmując muzycy tworzący nurt death metalu oraz starzy wyjadacze takowego. Gitarzysta i wokalista Matt Harvey (Exhumed, Gruesome), gitarzysta Rick Rozz (ex-Death), basista Terry Butler (Obituary, ex-Death) i perkusista Gus Rios (Gruesome, Malevolent Creation).

Gitarzysta Rick Rozz i basista Terry Butler, obecni na scenie od lat 80., współpracowali ze sobą w zespołach Death i Massacre. Wokalista i gitarzysta Matt Harvey z Exhumed i perkusista Gus Rios z Malevolent Creation, zanim w 2014 roku założyli Gruesome, brali udział w trasach projektu Death to All, w ramach których razem z dawnymi członkami grupy Chucka Schuldinera wykonywali jej utwory. Trzej z wymienionych muzyków, oprócz Ricka Rozza, wzięli w grudniu 2021 roku udział w koncertach z okazji dwudziestej rocznicy śmierci lidera Death. Występowali pod nazwą Living Monstrosity.

„Po ostatnim tournee Chuck Tribute, w którym Matt, Gus i ja braliśmy udział, Rick zadał pytanie:„ Czy ktoś chciałby zobaczyć kilka programów Leprosy? Z głośnym „tak!” mówiły masy” – powiedział Butler. „Matt i Gus natychmiast rzucili kapelusze i moim zdaniem byli jedynym prawdziwym wyborem, który ożywił tę rzecz !! Left To Die już wkrótce!!”

„To będzie absolutny zaszczyt i przyjemność zagrać te ponad 34-letnie piosenki na scenie z Terrym po tylu latach, wraz z talentami Matta i Gusa – to będzie brutalne!” dodał Rozz.

Powstały zespół nazwę wziął od tytułu utworu z albumu „Leprosy” Death.

Zespół wyrusza w europejską trasę, w ramach której odwiedzi także nas kraj. Na jedynym koncercie w Polsce Left To Die zagra materiał z dwóch pierwszych płyt legendarnego Death, W jej trakcie wykonywać zamierza całą zawartość „Leprosy” z dodatkiem utworów z albumu „Scream Bloody Gore”, również z dyskografii Death, a do tego będzie można usłyszeć kawałki z nadciągającej EP-ki zespołu.

Jedyny koncert w Polsce odbędzie się w Warszawie 17 MARCA w Klubie Proxima!

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 | 𝗧𝗶𝗰𝗸𝗲𝘁𝘀:
https://knockoutmusicstore.pl
(druki kolekcjonerskie | collector’s tickets)
https://ebilet.pl

 Organizator | Host:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod