20 lecie Andrzej Nowak i Złe Psy, Potok, Warszawa, 12.05.2019

0
932

 

Na 20 lecie zespołu Złe Psy pomimo, że odbył się w niedzielny wieczór, przybyło sporo osób, sala koncertowa zapełniała się powoli. Pojawiła się publika w bardzo zróżnicowanym wieku.

Jako pierwsi na deskach Potoku pojawili się White Highway. Od pierwszych riffów uraczyli publikę rock’n’rollem w dobrym starym stylu. Specjalnie dla publiki zagrali cover Whitesnake “Bad Boys”.

White Highway

Pod sceną bawili się wszyscy zebrani, zarówno młodzi, dzieciaki oraz Ci starsi wielbiciele gatunku. Zespół dawał czadu, a Kasia raczyła publikę wspaniałym, mocnym hard rockowym wokalem. Niestety koncert był krótki, ale został zakończony z przytupem. Na koniec zebrani usłyszeli cover Rainbow “Kill the King”, który zespół wykonał bardzo dobrze oddając całą moc jaką niesie ze sobą ten utwór.

 

White Highway

Nadszedł czas na występ gwiazdy wieczoru. Złe Psy i 20 lecie zespołu. Jakby ktoś nie wiedział początki zespołu sięgają 1999 roku. Został założony przez Andrzeja Nowaka, kompozytora, autora tekstów, lidera, założyciela i gitarzystę legendarnej grupy TSA. Zespół na polskiej scenie jest uznawany za jedną z rockowych legend.

Złe Psy

Na wstępie Andrzej Nowak stwierdził “20 lat minęło, aż mi się wierzyć nie chce.” Zagaił też humorystycznie do zebranych “Koncert w niedzielę, kto przychodzi w niedzielę na koncerty? Chyba tylko psychol” czym wywołał salwę śmiechu wśród publiki. Zespół zaprezentował tego wieczoru swoje najbardziej znane utwory, między innymi “Jodyna”, “Dzieci Miasta”, Wiara i Moc” oraz “Księżycowa”. Publika wespół z Andrzejem odśpiewała słowa “Urodziłem się w Polsce”. Pojawił się też utwór z najnowszej płyty “Wstrzymaj konia”. Lider zespołu zwrócił uwagę na różnice pokoleń wśród publiki i zaprezentował wszystkim znany utwór “Polak mały”, zapraszając do zaśpiewania z nim na scenie najmłodszą z zebranych.

Złe Psy

Charyzma i pozytywizm lidera zespołu, utrzymującego wspaniały kontakt z publiką stworzyły niesamowitą atmosferę. Przy kawałku “Oni Zaraz” publika dała się ponieść muzyce i pod sceną pojawił się kocioł. Pod koniec koncertu Andrzej Nowak podziękował publice za przybycie, a dla obecnych na koncercie Road Runners MC zadedykował kilka ostatnich nut zagranych tego wieczoru. Na bis, ku uciesze publiki z głośników popłynął kolejny dobrze znany utwór “Zły Pies”.

Złe Psy

Koncert na 20 lecie zespołu nasycony dobrym rockowym graniem odbył się w bardzo pozytywnej, wręcz rodzinnej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci obecnych tego wieczoru.

Złe Psy

>Pełna galeria zdjęć<

>Fb zespołu<