Wolfheart już w listopadzie na dwóch koncertach w Polsce!

0
228

21 listopada w Warszawie i 22 listopada w Krakowie doświadczycie trzech wcieleń melodyjnego death metalu. Najbardziej motoryczny z zestawu Wolfheart promuje “King of the North” z 2022 r., flirtujący z gotykiem Before the Dawn wyda powrotny “Stormbringers” 30 czerwca, a Hinayana (EP-ka “Death of the Cosmic” wyszła dwa lata temu) chętnie zakręca w stronę doom metalu.

Wolfheart + Before The Dawn, Hinayana / 21 XI 2023 / Warszawa

Wolfheart + Before The Dawn, Hinayana / 22 XI 2023 / Kraków

𝗪𝗢𝗟𝗙𝗛𝗘𝗔𝗥𝗧 melodic death metal:

Z Wolfheart nie ma miękkiej gry – to death metal z wyjątkowo dobitnie zaakcentowanymi melodiami, z dosyć intensywną ekspozycją podniosłych czystych wokali, ale nie spodziewajcie się tu delikatności. Grupa z północy Europy operuje riffami, których brzmienie i motoryka stoją w jednym rzędzie nie tylko z death, ale również z black metalem. Do tego chętnie urozmaica brutalną tkankę utworów pierwiastkami z rewirów progmetalowych, a czasami – aby zwiększyć pompatyczność i powagę muzyki – sięga także po wątki orkiestrowe. Taki właśnie jest dobrze zrobiony metal ekstremalny: ciężki, zróżnicowany i zmierzający w różne strony.

𝗕𝗘𝗙𝗢𝗥𝗘 𝗧𝗛𝗘 𝗗𝗔𝗪𝗡 melodic death/gothic metal:

W pewnym momencie wydawało się, że już nie wrócą z tamtego świata, bo odmeldowali się na osiem lat, ale na szczęście jest inaczej. Before the Dawn już 30 czerwca wydadzą pierwszy album od 2012 roku, a single potwierdzają, że ich sprawność jest tak samo zabójcza, jak przedtem. Ta grupa to wręcz wzorowy przykład na to, że można znaleźć wspólną wrażliwość między potężnymi tąpnięciami melodyjnego death metalu a gotyckimi lamentami opakowanymi w posępne riffy i cmentarną melodykę. Załoganci z Napalm Records są więc melancholijni, chwytliwi, a także agresywni – kąsanie równoważą wrzynającymi się w ucho melodiami i na odwrót.

𝗛𝗜𝗡𝗔𝗬𝗔𝗡𝗔 melodic death/doom metal:

Hinayana to najmłodsi gracze w tym zestawieniu, ale konsekwencji w budowaniu charakterystycznego stylu mogłaby pozazdrościć im niejedna ekipa złożona z weteranów. Amerykański pięcioosobowy skład – podobnie jak Before the Dawn i Wolfheart – również porusza się w rejonach melodyjnego death metalu, ale wzbogaca go ciężkim jak tona gruzu doom metalem. Potrafią więc zanęcić majestatyczną partią solową, ale i przygnięść słuchacza do ziemi nieludzko intensywnym zwolnieniem.

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 | 𝗧𝗶𝗰𝗸𝗲𝘁𝘀:
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)
https://ebilet.pl

Organizator:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod