Koncert Charytatywny: Pijacka Banda/SKA Petarda/Bigger Half/BTD

Założenie weekendu 18/19.10.2019 miało być takie, że w piątek koncert w Katowicach a w sobotę impreza w Zakopanem. Niestety, na kilka dni przed weekendem dostałem wiadomość że koncert w Katowicach zostaje odwołany.  Nie pozostało więc nic innego jak wybrać się tylko w sobotni poranek do stolicy polskich Tatr. Pierwsze skojarzenie, mając na myśli to miasto związane jest zawsze z Punkiem oraz Oi. Odkąd pamiętam to właśnie tam miłośników tego rodzaju muzyki najwięcej. Tym bardziej byłem podkręcony tym wyjazdem, ponieważ chciałem zobaczyć jak ta kwestia wygląda w rzeczywistości. Okazją do tego miał być Koncert Charytatywny dla Fundacji Zwierzęta Podhala.  Głównym celem tej organizacji jest, ratowanie podhalańskich zwierząt, bitych, maltretowanych i odbieranych osobom , w których ręce nie powinno trafić ŻADNE ŻYWE STWORZENIE. Uratowane przez nich zwierzęta, znajdują schronienie i prawdziwy dom, a z czasem nowych kochających opiekunów. Na koncercie mieli zagrać przedstawiciele różnych styli związanych z Punk, Oi, Ska oraz HC . Mając tak zróżnicowany Line Up koncertu, koncert zapowiadał się dla Mnie bardzo dobrze.

Jako pierwsze na scenie Pubu Dworzec zameldowało się Blind to Differences. Panowie przyjechali z Nowego Targu i zaprezentowali zebranym Experimental Hardcore. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy , to brak basisty w tym zespole… Lecz jak się okazało nie stało to na przeszkodzie żeby uraczyć zebranych w lokalu naprawdę bardzo dobrym HC . Chłopaki na scenie czują się bardzo swobodnie, przez co odbiór ich muzyki jest naprawdę bardzo fajny. Nie jestem jakimś wielkim fanem HC , lecz Blind to Differences naprawdę wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jeśli będę mieć okazję na pewno zawitam jeszcze nie raz na ich koncerty.

Kolejny zespół który zameldował się na scenie to Bigger Half z Nowego Sącza. Przyznaję się bez bicia, że miałem okazję usłyszeć ich po raz pierwszy w wersji „Live”, mimo że skład istnieje od 2004  roku. Panowie  zagrali bardzo energetycznego punka, który został bardzo pozytywnie odebrany przez zgromadzoną publiczność. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że życzę każdemu zespołowi , po 15 latach działalności, takiego zapału i werwy jakie było widać u chłopaków z Nowego Sącza. Jeśli będziecie mieć okazję iść na koncert BH, to tak zróbcie. na 100% nie zawiedziecie się.


Następni w Pub Dworzec zameldowali się przedstawiciele Kielc. O zespole Pijacka Banda słyszałem bardzo dużo pochlebnych opinii. W sobotni wieczór okazało się, że wszystkie te opinie mają pokrycie w rzeczywistości. Od pierwszego numeru usłyszałem proste brzmienie bez zbędnych otoczek i opraw. Brzmienie, które jest bardzo fajne w odbiorze, co było z resztą było widać przed sceną, gdzie zakopiańczycy doskonale  bawili się przy muzyce Pijackiej Bandy. Chłopaki jeszcze tej jesieni zagrają na 100%  koncerty w Przemyślu oraz w Krakowie, więc wpadajcie na nie. Sami przekonacie się że Pijacka Banda gra bardzo fajnego w odbiorze Punk Rocka.

Jako ostatnia, na scenie pubu Dworzec, zameldowała się krakowska Ska Petarda. Karola z ekipą miałem już okazję kilka razy słyszeć na żywo jakiś czas temu. Lecz przez ostatnie dwa lata rozmijaliśmy się na szlaku koncertowym. Fajnie się składa, bo to był mój kolejny koncert z rzędu, na którym miałem okazję posłuchać dobrego Ska. Ska które wręcz samo zachęca do szczerej i naturalnej zabawy pod sceną. A tak właśnie grają panowie z Ska Petardy. Zebrani w lokalu mieli okazje usłyszeć wszystkie najlepsze numery tego siedmioosobowego zespołu, jak również zupełnie premierowy numer „Palmy”, który został bardzo dobrze odebrany przez publikę. Miło było również widzieć na scenie członków zespołu Kompromitacja z Zakopanego, którzy kilka razy wsparli wokalnie Karola 🙂 Mam nadzieję  że  moje drogi będą  się częściej przecinać z ekipą z Krakowa, bo osobiście bardzo  przepadam za ich twórczością sceniczną.
Wielkie dzięki dla całej ekipy Dobrego ROCKowania za zaproszenie na tak zacną  imprezę, wszystkim znajomym z którymi miałem okazję  zamienić  kilka słów oraz napić  się piwka, jak również wszystkim zespołom które grały tego wieczoru.

#gm

pełna galeria >>TUTAJ<<

#gm
#gm
Od lat 90 Oi, Punk oraz Ska. Od czasu do czasu jakieś HC :) Lecz potrafiący docenić nawet i poezję śpiewaną :)

Najnowsze artykuły

Powiązane artykuły