25 years on stage – czekając na nową płytę zespołu Odpisani.

W oczekiwaniu na nowy krążek słoweńskiej kapeli ODPISANI chcielibyśmy Wam ją odrobinę przedstawić. Możliwe, że na polskim podwórku zespół nie jest znany szerszemu gronu odbiorców, lecz w tym roku mija 26 lat od powstania kapeli.
Krążek, który pojawi się w połowie grudnia, jest płytą na jubileusz XXV-lecia zespołu, które miało miejsce w 2020 roku. Niestety przez sytuację, która miała miejsce w zeszłym roku, zespół postanowił przenieść premierę krążka na spokojniejsze czasy. Pomimo obecnie panującej sytuacji, premiera jednak dojdzie do skutku, i to już dosłownie za kilka dni, co nas bardzo cieszy.

Odpisani to kapela, której muzyka mieści się w ramach Hard core oraz Punk. Od 1995 roku, mieli okazję dzielić scenę z takimi zespołami jak G.B.H, Faith No More, Booze&Glory, Pro-Pain, The Exploited oraz wieloma innymi. Poza koncertami w Słowenii, w której zagrali prawie w każdym klubie, pojawiali się również w Holandii, Niemczech, Węgrach, Chorwacji. W trakcie tych koncertowych wypraw zagrali na takich festiwalach jak MONTE PARADISO(Cro), ROCK MARATON(Hun), Rok Otočec(Slo), PETROLEUM BEAT(Slo). Do tej pory na swoim koncie posiadają 4 płyty, z czego ostatnia została nagrana w 2018 roku. Jedna z piosenek na ostatnim albumie została ponownie nagrana, przy współpracy z  Tue Madsenem, który ma na koncie produkcje dla takich zespołów jak Madball oraz Sick Of It All.

Twórczość zespołu możemy odnaleźć na takich komplikacjach jak HARDCORE Woldwide Vol.2, EUROPEAN Hardcore 97, SPRP Punk Rock Val 14,18, 20, MADE in EU vol1. Nowy, jubileuszowy krążek ponownie trafił, pod skrzydła Tue Madsena oraz Monsterbilly Records co pokazuje, jak poważnie do tej płyty podchodzi kapela. Obecny skład zespołu prezentuje się następująco:
Vocal: Dario Berg
Bass: Jože Pal
Drums: Saša Dolgov
Guitar: Marko Blažeka

Z niecierpliwością czekam na premierę nowego krążka i jak tylko dostanę go, w swoje ręce postaram się napisać kilka słów na jego temat. A tymczasem zapraszam do zapoznania się z twórczością zespołu.

Zdjęcia ODPISANI
TIDAL ODPISANI
YouTube ODPISANI
Discogs ODPISANI

#gm
#gm
Od lat 90 Oi, Punk oraz Ska. Od czasu do czasu jakieś HC :) Lecz potrafiący docenić nawet i poezję śpiewaną :)

Najnowsze artykuły

Powiązane artykuły