Heilung

0
2651

 

Materiały promocyjne zespołu

Projekt muzyczny z pogranicza pogańskiego folku, nawiązującego do dzikości ery wikingów. Zespół eksperymentuje z nowymi dla słuchacza dźwiękami wplatając je w swoje utwory. W ich muzyce można słyszeć miecze i włócznie wikingów bijące o kant tarczy, dźwięki obijanych o siebie kości, czy pierścieni z brązu, jak i bieżącą wodę…

Członkowie zespołu pochodzą z Danii, Niemiec oraz Norwegii. W 2014 roku Kai Uwe Faust i Christopher Juul of Euzen utworzyli zespół, do którego w późniejszym czasie dołączyła Maria Franz. Nazwa zespołu Heilung, jak mówi Kai, oznacza leczenie i nawiązuje do charakterystyki zespołu. Ma to być dla słuchacza magiczna podróż, która odrywa od doczesnego życia. Po odsłuchaniu nagrań słuchający powinien znaleźć spokój i być zrelaksowany. Ich przedstawienia to żywa historia, dzięki którym cofamy się w do dzikiego, szamanistycznego wczesnego średniowiecza.

Materiały promocyjne zespołu

W czerwcu 2015 miała miejsce premiera ich pierwszego albumu „Ofnir „, który nagrali w Lava Studio i wydali własnymi siłami.Teksty utworów nagranych na tym albumie nawiązują do inskrypcji znalezionych na kamieniach runicznych, tarczach, włóczniach i amuletach. Heilung prezentuje słuchaczom także nordycką mitologię, poematy o wydarzeniach historycznych z ery wikingów oraz stary Futhark. Tu szczególnie na uwagę zasługują teksty z kilku utworów. „Krigsgaldr” to tłumaczenie tekstu z kamienia runicznego z Eggja, w „In Maidan” słychać wyrecytowane runy starego Futharku, a „Hamrer Hippyer” jest zaczerpnięty z pergaminu Merseburg Charms, zawierającego zaklęcia do pogańskich obrządków. Gratka dla miłośników tematyki związanej z wikingami.

Ofnir

Pierwsze występy na żywo odbyły się w 2017 roku na Castlefest w Holandii oraz Midgardsblot Metalfestival. Koncert z Castefest został zarejestrowany i wydany jako album „Lifa”.

Lifa

Nagranie całego koncertu można podziwiać na YT.

Drugi występ na Midgardsblot został wpisany przez Matal Hammera na listę najlepszych występów z 2017 roku.

20 kwietnia 2018 roku Heilung podpisali kontrakt z Seasons of Mist, a ich płyty zostały ponownie wydane pod szyldem wytwórni. W tym samym roku otrzymali nominację do nagrody Metal Hammer Golden Gods Award w kategorii najlepszy undergroundowy zespół.

Kolejny studyjny album zespołu „Futha”, jak sugeruje nazwa i sami muzycy, nawiązuje do alfabetu runicznego, jego kobiecej charakterystyki związanej z płodnością oraz niektórych teorii na jego temat.